MAGDOS LT

Spoľahlivé dávkovanie chemikálií.

Solenoidom (magnetom) poháňané membránové dávkovacie čerpadlá zohrávajú dôležitú úlohu v spoľahlivom a presnom dávkovaní kvapalín v procese. Sú vhodné pre nízko-tlakové aplikácie a pre dávkovanie malé množstva chemikálií. Dávkovacie čerpadlá sa používajú v mnohých odvetviach priemyslu, ktoré pracujú s kvapalnými toxickými a agresívnymi chemikáliami.

Klasické prevedenie

Čerpadlá MAGDOS LT pracujú ekonomicky, spoľahlivo a flexibilne.
Elektronika, ovládaná mikroprocesorom, zaisťuje optimalizáciu energie a flexibilné prispôsobenie tlakom. Dvojité guľové ventily zabezpečujú tú najvyššiu presnosť aj pri minimálnych dopravných množstvách.

Čerpadlá MAGDOS LT sa dodávajú pre rôzne druhy aplikácií, pretože sú  vybavené s vysoko výkonnými zdvihovými magnetmi a dopravované množstvo na jeden zdvih je možné plynule nastavovať.

Vďaka svojmu prehľadnému konštrukčnému usporiadaniu, je ich údržba maximálne jednoduchá. Membránové dávkovacie čerpadlá s magnetom MAGDOS LT, sú vhodné predovšetkým pre použití pri úprave vody a rôzne priemyslové aplikácie.
Vďaka osvedčenému materiálu PVC a membráne s poťahom z PTFE, je možné tieto hermeticky uzavreté čerpadlá používať univerzálne.
Čerpadla MAGDOS LT umožňujú pomer nastavenia 1:20. Takto je možné zaistiť ich prispôsobenie v daných procesných podmienkam obratom ruky.

Modulárne konštrukčné usporiadanie

Membránové dávkovacie čerpadlá s magnetom sú vďaka svojmu funkčnému princípu vhodné obzvlášť pre proporčné ovládanie v závislosti na impulzoch.
Pracujú bez nábehového oneskorenia resp. dobehovej zotrvačnosti a reagujú na každý spúšťací impulz presne určeným dávkovaným množstvom.
Ich modulárne členenie ovládacej jednotky, pohonu a dávkovacej hlavy umožňuje vďaka kombinácii rôznych možností, použiť také riešenie, ktoré je prispôsobené individuálnym potrebám podľa daného druhu aplikácie.

 

Stručná charakteristika

 

Zobrazenie produktu

 

Technické parametre

MAGDOS LT   02 06 1 3 4 6 10 17
Max. vstupný tlak [bar]   12 16 12 10 8 3
Prietok pri max. tlak [l/h]   0,14 0,48 0,9 1,6 3,3 5,2 7,9 13,5
Tlak média (protitlak) [bar]   6 8 6 2
Prietok pri tlaku média [l/h]   0,28 0,7 1,4 2,8 3,7 5,5 10,1 17
Max. frekvencie zdvihu [zdvih/min]   80 120
Sacia výška pre média, ktoré neuvoľňujú exhalácie plynov [mWs]   3 2 1,2
Napájanie   115/230 V
Spotreba energie   30 W
Krytie   IP 65
Dĺžka vstupného impulzu   10 ms
Hmotnosť   cca.. 2,7 kg

 

Na stiahnutie

B-MAGDOS_LT_Set-ST01-RGB-L.jpg B-MAGDOS_LT-TR02-RGB-L.jpg
aquavallis
zmakcovanie-vody
phmeter